Subota, 4 Maja, 2024

Ubjedljiv poraz Budućnosti u Njemačkoj protiv Ulma

Budućnost je, računajući i prošlu sezonu, deveti put zaredom poražena u gostima u Eurokupu, dok je večerašnji poraz treći uzastopni u međusobnim mečevima sa Ulmom.

Košarkaši Budućnost Volija pretrpjeli su četvrti poraz zaredom u Evrokupu, ovog puta crnogorski šampion je u sedmom kolu ostao bez bodova u Njemačkoj protiv Ulma, bilo je 84:67.

Gosti iz Podgorice ovog puta su igrali samo 20 minuta, a već početkom treće četvrtine potpuno se prepustili domaćinu koji je na kraju ostvario zasluženu pobjedu.

Budućnost je ostala bez trenera Petra Mijovića, ali šok terapija nije pomogla na evropskoj sceni, gdje naš šampion niže neuspjehe.

Plavi su bolje otvorili meč, posebno je raspoložen u prvom poluvremenu bio Makundu koji u upisao čak 13 poena. Odlično ga je pratio Brendon Pol pogodivši tri trojke zaredom protiv bivšeg kluba.

Nakon 20 minuta igre egal – 37:37. Ekipi Vladimira Todorovića nedostajali su poeni Mekinlija Rajta, nakon dva kvartala bio je na nuli.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena šampion Njemačke je za pet minuta i 20 sekundi u trećoj četvrtini napravio seriju 12:2, prvi put stekao dvocifrenu prednost (51:41), a poslije trojke Dakote Matijasa prvi put imao 11 razlike – 59:48.

I na startu četvrte četvrtine je Ulm imao plus 11 (61:50), da bi Budućnost poslije sedam vezanih poena prišla na 61:57. Ali, nakon toga su “plavi” tačno šest minuta bili bez poena, Ulm je napravio seriju 14:0, poveo 75:57 i na kraju ubjedljivo slavio.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Makundu sa 17 poena i sedam skokova. Dvocifreni je bio i Brendon Pol sa 14 poena.

ULM – BUDUĆNOST VOLI 84:67 (23:19, 14:18, 22:11, 25:19)

Ulm – “Ratiofram arena”. Gledalaca: 2.730. Sudije. Karmelo Paterniko (Italija), Tomas Bisuel (Francuska) i Husejin Čelik (Turska).

Ulm: Dadije 9 (2-1), Jensen 2, Langenfeld, Herkenhof 12 (4-4), NUNJES 12 (2-2), KLEPAJŠ 2, FIGEROA 11, Matijas 13 (5-5), De Paula, JALOV 10 (1-1), VILIJAMS 13.

Budućnost Voli: Mihailović 3, Ilić, Megi 6, Ros 2, Slavković, MAKUNDU 17 (3-3), Grbović 3, DŽONS 9 (4-3), Vilijams 8 (1-0), RAJT 5, POPOVIĆ, POL 14.