Utorak, 21 Maja, 2024

Partizan bolji od Budućnosti na startu polufinala

Partizan je odlučujuću prednost stekao već u drugoj polovini prve četvrtine i na kraju pobijedio sa 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20) i tako poveo sa 1:0 u seriji.

Budućnost je poražena u Beogradu u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige, ali su oba tima večeras odigrala veoma dekoncentrisano u napadu, što je prouzrokovalo znatno manji broj poena.

Partizan je bolje otvorio utakmicu, poveo 9:4, ali je Budućnost na isteku šestog minuta igre nakon poena Jogija Ferela, potom i Nikole Tanaskovića jedini put na utakmici povela – bilo je 12:11.

Do kraja četvrtine Partizan je postigao čak 16 poena, Budućnost samo četiri i domaćin je sa dvocifrenom prednosti otišao na pauzu nakon prvih 10 minuta.

U drugoj dionici Partizan je održavao stečenu prednost koja je u posljednjem minutu poluvremena iznosila maksimalnih 14 poena (41:27).

Budućnost je loše ušla u drugo poluvrijeme i Partizan je u 24. minutu poveo sam maksimalni 18 poena razlike (50:32), ali se naš šampion nakon toga trgao i vratio u ritam.

Partizan je drugo poluvrijeme odigrao poprilično slabo, a ni atmosfera u “Beogradskoj areni” nije bila prepoznatljiva što je Budućnost iskoristila da rezultatski značajno smanji zaostatak, a nakon trojke Jogija Ferela minut i devet sekundi prije kraja umalo uvede meč i u neizvjesnu završnicu (69:65).

Ipak, vremena i koncentracije za preokret nije bilo.

Najefikasniji u timu Budućnosti bio je Makundu sa 14 poena, Ferel je ubacio 13 poena, a Kenan Kamenjaš je ubacio 12 poena i bio najkorisniji igrač tima sa 13 skokova (osam u napadu), tri asistencije i dvije ukradene lopte.

U Partizanu je najefikasniji bio Zek Ledej sa 15 poene, sve sa udaljenosti za tri poena (5/9), Frenk Kaminski je ubacio 13, a Kaminski i Panter po 11.

Partizan – Budućnost Voli 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

Beograd – “Beogradska arena”. Gledalaca: 10.197. Sudije: Pukl (Slovenija), Radojković, Mustapić (Hrvatska).

Partizan: Smit 9, Ledej 15, Avramović 11, Panter 11, Smailagić 8, Naneli 7, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka 2, Kaminski 13, Kaboklo 2.

Budućnost Voli: Ilić, Megi 3, Frimen, Slavković 5, Makundu 14, Ferel 13, Džons 2, Tanasković 6, Rajt 4, Popović 5, Pol 3, Kamenjaš 12.