Subota, 4 Maja, 2024

Partizan srećno do pobjede protiv Budućnosti i prve pozicije u plej-ofu

Košarkaši Budućnosti namučili su večeras Partizan u posljednjoj utakmici ove sezone u ABA ligi u ligaškom dijelu takmičenja, ali je meč odlučio kapiten gostiju Kevin Panter pogotkom sa linije slobodnih bacanja dvije sekunde prije kraja utakmice.

Budućnost je samo na početku meča vodila do 8:5, ali su nakon toga košarkaši Partizana su preuzeli konce igre u svoje ruke i dugo vodili, imali su i 14 poena prednosti 41:27 i tada se činilo da je tim Željka Obradovića na putu ka sigurnoj pobjedi.

Ipak, Budućnost se trgla u drugom poluvremenu, stigla čak i do vođstva, bilo je 63:62, ali je Partizan i u finišu kontrolisao rezultat. Imao je i minut prije kraja sedam poena prednosti 79:72, ni tada se Budućnost nije predala.

Kada je Partizan poveo 82:78 svi su mislili da je utakmica odlučena, jer je bilo samo 11 sekundi do kraja. Budućnost je krenula u napad Erik Grin je pogodio trojku uz prekršaj Janisa Papapetrua i imao je dodatno slobodno bacanje i tako je naš šampion stigao do izjednačenja samo tri sekunde prije kraja.

Obradović je zatražio tajm-aut, Zek Ledej možda iskoristio pet sekundi za izvođenje lopte, dodao je Panteru, koji je, stiče se utisak, prilikom prijema lopte nagazio liniju centra, ali umjesto “zadnjeg polja” prekršaj Tre Bel-Hejnsu i dva bacanja za Partizan.

Panter je prvo promašio, drugo pogodio, a Petar Popović u preostale dvije sekunde nije pogodio za tri, pa bodovi i prvo mjesto odlaze sa Partizanom u Beograd.

Ubjedljivo najbolji i najefikasniji igrač na meču bio je Erik Grin koji se raspucao u drugom poluvremenu i ukupno ubacio 31 poen.

BUDUĆNOST VOLI – PARTIZAN 82:83 (15:19, 16:22, 25:18, 26:24)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 4.900. Sudije: Boltauzer, Petek, Majkić (Slovenija).

Budućnost Voli: Rejnolds, BEL-HEJNS 12 (2-2), Šehović, ATIĆ 8 (1-1), KABA 9 (3-3), Lazić 1 (2-1), O’BRAJEN 4 (2-0), Jagodić-Kuridža 5 (4-3), Drobnjak 2, Popović 8, GRIN 31 (7-6), Kamenjaš 2 (2-2).

Partizan: Vukčević, LEDEJ 12 (2-1), AVRAMOVIĆ 8 (3-2), PANTER 14 (4-3), Smailagić 8 (4-0), Papapetru 11 (3-3), Egzum 5 (2-2), Naneli 2, LESOR 13 (10-5), TRIFUNOVIĆ 6, Anđušić, Madar 4 (2-2).