Zvezda slomila otpor Derbija u posljednjoj četvrtini

Zahvaljujući odličnoj igri u posljednjih deset minuta Crvena zvezda je pobijedila sa 77:91 (21:21, 20:25, 24:17, 12:28) i zadržala dvije pobjede prednosti u odnosu na najveće rivale u borbi za prvo mjesto pred plej-of.

Košarkaši SC Derbija poraženi su večeras u SC “Morača” od Crvene zvezde, iako su tri četvrtine bili u igri za pobjedu.

“Studenti” su odigrali sjajno drugi dio treće četvrtine i nadoknadili 10 poena prednosti (43:53) i uoči posljednje dionice imali dva poena viška – 65:63.

Najefikasniji u timu SC Drbija bio je reprezentativac Igor Drobnjak koji je ubacio 17 poena, a dvocifreni poenterski učinak imali su Emir Hadžibegović sa 13 i Obri Doukins sa 12 poena.

Najbolji igrač utakmice bio je nekadašnji kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović, koji je ubacio 20 poena, imao sedam skokova i tri asistencije za indeks korisnosti 25.

Poslije 12 odigranih kola SC Derbi ima polovičan učinak, dok je Crvena zvezda ostvarila 12 pobjeda, a jedini poraz je zabilježila u vječitom derbiju.