Četvrtak, 9 Maja, 2024

Težak poraz Lovćena protiv Kadetena

Tim iz Šafhauzena je prvo polivrijeme riješio u svoju korist sa pet golova razlike, bilo je 17:12, a na starti drugih 30 minuta naš šampion pravi seriju 4:0 i stiže do 17:16.

Rukometaši Lovćena doživjeli su ubjedljiv poraz od švajcarskog Kadetena 36:26 (17:12) u EHF Evropskoj ligi, iako se početkom drugog poluvremena činilo da će biti neizvjesnoti.

Tim iz Šafhauzena je prvo polivrijeme riješio u svoju korist sa pet golova razlike, bilo je 17:12, a na starti drugih 30 minuta naš šampion pravi seriju 4:0 i stiže do 17:16 i čak napada za izjednačenje, ali od izjednačenja i iznenađenja nije bilo ništa.

Izabranici Pera Miloševića su odlično počeli utakmicu, vodili do 5:4, bili u igri do 20. minuta kada su golom Ivana Perišića  izjednačili posljednji put na 9:9 i od tog trenutka do kraja poluvremena sve je proteklo u znaku domaćina.

KADETEN – LOVĆEN 36:26 (17:12)

Šafhauzen – „BBC arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Jerlecki i Labun (Poljska). Sedmerci: Kadeten 1 (1), Lovćen 4 (3). Isključenja: Kadeten 4, Lovćen 4 minuta.

Kadeten: Pilipović (devet odbrana), Majer (dvije odbrane), M. Ben Romdane 3, Macken, Rikardson 2 (1), Kanjeljas 2, Hrahovec 2, Šeper 3, S. Ben Romdane 1, Lir 1, Briker 3, Pjetrasik 7, Marković, Maros 2, Obranović 7, Herburger 3.

Lovćen: Lutovac (pet odbrana), F. Borozan (tri odbrane), Stanojević, A. Perišić, Krivokapić 3, Pajović, Bakić, Radović 7 (3), Božović, Vujović 5, Petričević 2, I. Perišić 4, Madžovski, Eraković, Mrvaljević, V. Borozan 5.