Serena u trećem kolu, zemljakinja je dobro namučila

Serena je slavila protiv Kejti nakon preokreta i tri seta - 5:7, 6:3, 6:1 nakon sat i 56 minuta igre

Amerikanka Serena Vilijams plasirala se u treće kolo US opena pobjedom nad zemljakinjom Kejti Meknali u tri seta.

Serena je slavila protiv Kejti nakon preokreta i tri seta – 5:7, 6:3, 6:1 nakon sat i 56 minuta igre.

Bez brejka i brejk lopte prošlo je 10 gemova prvog seta da bi u 11. gemu Meknali iskoristila prvu brejk priliku koja joj se ukazala i povela 6:5. Na svoj servis spasila je tri brejk lopte i iskoristila drugu set loptu kako bi povela 1:0.

Lomila je Serena otpor mlade sunarodnice u drugom setu polako, ali sigurno da bi u šestom gemu konačno napravila brejk i povela 4:2. Meknali je do kraja ovog seta uspjela da spasi četiri set lopte koje je Serena imala na njen servis, ali je iskusnija od dvije igračice posao u drugom dijelu meča završila svojim servisom.

Tu je bio kraj. U trećem setu je Serena brzo i lako došla do 4:0 uz dva brejka, a Meknali je u tom periodu uspjela da osvoji samo jedan poen. Ipak, nije dozvolila da set izgubi sa nulom mada je to bilo sve što je uradila do kraja meča.

Serena će u trećem kolu igrati protiv bolje iz meča Muhova – Hsije.