Subota, 4 Maja, 2024

Partizan protivnik Budućnosti u polufinalu plej-ofa

Partizan je večeras u Laktašima slavio trijumf sa 80:101 (16:27, 22:22, 17:24, 25:28) i sa 2:0 u pobjedama nastavlja borbu za odbranu titule.

Košarkaši Partizana su bez većih problema pobijedili i u drugoj utakmici četvrtfinala plaj-ofa Admiralbet ABA lige Igokeu i plasirali se u polufinale gdje ih očekuje Budućnost Voli.

Odlično su crno-bijeli otvorili utakmicu i već nakon šest i po minuta igre vodili sa 23:6, ali su tada stali, pa je Igokea serijom 14:4 smanjila prednost na svega sedam poena zaostatka.

U drugoj četvrtini bolje je počela Igokea, koja nakon sjajnih šuteva veoma raspoloženog Filipovića stiže i do minus dvva, bilo je 28:30 nakon tri i po minuta igre u drugoj dionici.

Ljut je u tim trenucima bio Željko Obradović, što je prodrmalo košarkaše Partizana koji su u nastavku zaigrali odgovornije i na kraju ostvarili ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Zek Ledej, koji je ubacio 20 poena, a imao je i šest skokova i dvije ukradene lopte. Statistički najbolji u gostujućem timu bio je Poljak Mateuš Ponitka, koji je postigao 16 poena, imao 12 skokova i tri asistencije.

U timu Igokee, sjajan je bio tandem Goran Filipović – Kosta Kondić, koji su zajedno ubacili 52 poena. Filipović je bio najefikasniji an utakmici sa 28 poena, dok je Kondić pored 24 poena imao šest skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte za indxeks korisnosti 30.

Sjutra veče drugu utakmicu četvrtfinala plej-ofa u Podgorici igraju SC Derbi – Crvena zvezda, koja je prvi meč uz veliku pomoć sudija u Beogradu u dramatičnoj završnici riješila u svoju korist (83:81).