Nedjelja, 5 Maja, 2024

Mornar se probudio u drugom poluvremenu, ali posustao u završnici

Košarkaši Mornara Barsko zlato poraženi su večeras u Baru u zaostaloj utakmici 23. kola Aba lige od Crvene zvezde sa 87:65 (23:7, 24:18, 19:25, 21:15).

Košarkaši Mornara Barsko zlato poraženi su večeras u Baru u zaostaloj utakmici 23. kola Aba lige od Crvene zvezde sa 87:65.

Barani su veoma loše odigrali prve dvije četvrtine, pa je Crvena zvezda na poluvremenu imala 22 poena prednosti, bilo je 47:25 za Beograđane, koji su igrali veoma dobro i koristili sve greške domaćina. Vodili su gosti u drugoj četvrtini i 27 poena razlike, bilo je 42:15 i sve je mirisalo na katastrofu izabranika Mihaila Pavićevića.

Ipak, Barani su se probudili u drugompoluvremenu i već od treće četvrtine počeli da tope razliku Crvene zvezde i taj dio igre riješili su u svoju korist 25:19.

Razigrao se i Gregor Glas koji je sa tri vezane trojke za svega dva minuta i 13 sekundi uveo unatkmicu u zanimljivu završnicu. Na 4.40 prije kraja bilo je 64:70 za Crvenu zvezdu i sasvim dovoljno vremena za potpun rezultatski preokret.

Ipak, u završnici meča Mornar je posustao, prvo je Glas promašio dva šuta za tri poena, kvalitetniji Beograđani su kaznili propuste domaćina i obezbijedili trijumf u Baru i na taj način ostali u konkurenciji za prvo mjeto, koje će osvojiti u slučaju da sjutra Partizan “padne” u “Morači”.

Kada je postalo vruće izabranici Duška Ivanovića su zaigrali kako znaju, napravili seriju 12:0 i potpuno zasluženo odnijeli bodove iz Bara.

Najefikasniji u timu Mornara bio je Gregor Glas sa 19 poena, dok je Petar Vujačić ubacio 14.

U ekipi Crvene zvezde dvocifreni su bili Nemanja Nedović sa 20 poena, Luka Mitrović sa 13 i crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović sa 10.

MORNAR – CRVENA ZVEZDA 65:87 (7:23, 18:24, 25:19, 15:21)

Bar – Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 1.985. Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Radoš Savović.

Mornar: Glas 19 (2-1), Živanović 4, Đoković 3, Branković 4, Kovačević 3, Pecarski 4, Miković 9 (4-3), Vujačić 14 (1-1), Vranješ 5.

Crvena zvezda: Lazarević 9 (1-1), Kampaco 5, Mitrović 13 (3-3), Lazić 3, Martin 6, Dobrić 8, Ivanović 10 (5-4), Ilić 4, Nedović 20 (4-4), Kuzmić, Petrušev 9.