Subota, 4 Maja, 2024

Crvena zvezda i Vojvodina u finalu Kupa Srbije

Bez Natha Partizan nema tečnu igru, često nema završni pas, a Duljaj očigledno ispunjava nečije zadatke i ostavlja u najvažnijim mečevima Izraelca na klupi za rezerve. Tako je bilo u oba ova meča protiv Crvene zvezde i prije toga protiv Čukaričkog.

Partizan je protiv Crvene zvezde igrao samo 25 minuta, sve nakon prvog gola proteklo je u znaku domaćina koji je pobijedio sa 2:0.

Partizan je u prvih 20 minuta utakmice bio bolji tim, imao dvije šanse, ali ih nijesu realizovali Goh i Baždar, a onda je Crvena zvezda povela poslije centaršta Hvanga, Olajnika je pokušao da ubaci loptu u peterac Partizana, a Filipović loptu nespretno ubacio u svoju mrežu.

Praktično već u sljedećoj akciji Crvena zvezda je povela sa 2:0. Olajinka je iskoristio sjano dodavanja Mijailovića i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

U nastavku uzakmice Partizan je djelovao kao raštimovan orkestar, a trener Igor Duljaj još jednom kao najjači adut Crvene zvezde ove sezone, pošto je ponovo na klupi ostavio svoje najbolje fudbalere Bibrasa Natha i Mateuša Saldanju.

Tačno, da je Saldanja rovit, ali kada će igrati ako ne u polufinalu Kupa, dok je Natho, valjda platio još jednom danak što neće da ćuti na lopovluk srpskih sudija ove sezone.

U prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, koja je igrana danas poslije podne Vojvodina je pobijedila Radnički u Kragujevcu sa 1:0.

Vojvodina je do pobjede došla u prvom minutu nadoknade vremena kada je Korać iskoristio centaršut Vukana Savićevića.