Ljorente šokirao “Santijago Bernaneu”

Utakmica je bila tvrda od početka i završena je bez pobjednika - 1:1, iako su oba tima mogli da postignu još golova.

Golom Markosa Ljorentea u 93. minutu Atlertiko Madrid osvojio je bod na gostovanju gradskom rivalu Realu i spriječili lidera šampionata da se odvoji na tabeli i stekne možda  odlučujuću bodovnu prednost.

Utakmica je bila tvrda od početka i završena je bez pobjednika – 1:1, iako su oba tima mogli da postignu još golova.

Real je vodio od 20. minuta, i imao veliku priliku da stekne četiri boda prednosti u odnosnu na Đironu, koju dočekuju u narednom kolu, a čak 10 nadšampionom  Barselonom, te 13 više od Atletia.

Real je poveo u 20. minutu kada je Braim Dijas postigao prvi gol na utakmici, ali je Stefan Savić u 23. minutu šutirao pored stative.

Kapiten naše reprezentacije je u 48. zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda Saula Njigesa, ,koji je pri tom ometao i golmana “kraljevskog kluba” i čak ga ugurao u gol.

U 93. minutu Savić je centrirao, Memfis Depaj spustio loptu, a Markos Ljorente pogodio za izjednačenje.