Četvrtak, 2 Maja, 2024

Budućnost Voli pobijedila Slask

Loše su košarkaši Budućnosti ušli u meč, dozvolili suSlasku da napravi blagu prednost, a potom su serijom od 23:3, u finišu prvog i početkom drugog poluvremena, najavili sjajnu pobjedu u Vroclavu.

Košarkaši Budućnosi ostvarili su veoma važnu pobjedu u Vroclavu protiv Slaska u 12. rundi Evrokupa, rezultatom 79:80.

Potvrdila je Budućnost još jednom da postoji razlika u kvalitetu ova dva tima, Slask se borio ali im do kraja igre ništa nije mogao.

Rešetali su koš gostiju na početku drugog poluvremena Rajt, Ferel i Džons za veliku prednost, a onda je stigla i posljednja četvrtina.

Četiri minuta prije kraja Slask je imao samo 6 poena zaostatka pa je napetost rasla. Nisu domaći odustali u nastavku, dali su dvije trojke, a onda i na 1,9 sekundi prije kraja imali minimalnu razliku.

Na sreću, plavo-bijeli su imali loptu, a Petar Popović je samo bacio na drugi kraj terena i time obezbijedio Budućnosti pobjedu.

Na šest kola do kraja, Podgoričani dijele pozicije od 5 do 8 sa Arisom, Litkabelisom i Trentom sa skorom 5:7.

Te četiri ekipe će se boriti za preostala dva mjesta u osmini finala, jer se čini da su Gran Kanarija, Burg (po 10:2), Kluž i Ulm (8:4) riješili nedoumice.