Četvrtak, 9 Maja, 2024

Budućnost Voli nemilosrdna prema SC Derbiju

Budućnost je večeras pobijedila više nego ubjedljivo sa 80:93 (25:27, 13:20, 21:26, 21:20), tako da će SC Derbi tek nakon završetka meča Split - Crvena zvezda saznati hoće li biti učesnik plej-ofa.

Košarkaši Budućnost pobijedili su u posljednjem kolu Admiralbet ABA lige kao gosti večeras SC Derbi i na tako potvrdili treće mjesto pred start doigravanja.

Budućnost je večeras pobijedila više nego ubjedljivo sa 80:93 (25:27, 13:20, 21:26, 21:20), tako da će SC Derbi tek nakon završetka meča Split – Crvena zvezda saznati hoće li biti učesnik plej-ofa.

Budućnost je od starta utakmice preuzela vođstvo, diktirala tempo igre, stigla serijom 13:0 do prednosti 17:7, ali se nakon toga SC Derbi oporavio i 13:2, za posljednje vođstvo na utakmici u osmom minutu utakmice.

Kada je Budućnost početkom druge četvrtine napravila novu seriju 16:2 i stigla do prednosti 43:27 ta “Studente” više povratka nije bilo.

Najveću prednost od 20 poena Budućnost je imala 4.50 minuta prije kraja (69:89) nakon poena Rajta, ali je u opuštenoj zavšnici SC Derbi smanjoo zaostatak, na ipak, podnošljivih -13 na kraju utakmice.

Najefikasniji košarkaš Budućnosti večeras je bio Mekinli Rajt sa 18, poena, dok su Joan Makundu i Nikola Tanasković ubacili po 14 poena.

Obri Doukins u dresu domaćinba je sa 20 poena bio i najefikasniji igrač utakmice.

SC DERBI – BUDUĆNOST VOLI 80:93 (25:27, 13:20, 21:26, 21:20)

Podgorica – SC „Morača”. Gledalaca: 750. Sudije: Jovčić, Stefanović, Milojević (Srbija).

SC Derbi: BOGAVAC 7 (3-2), Pavlićević, Vučeljić 2, HADŽIBEGOVIĆ 4, Baćović, IVIŠIĆ 9, DOKINS 20, Drobnjak 6 (3-2), Drežnjak 10 (2-2), Todorović, KAPUSTA 9 (6-6), Mirković 13 (1-1).

Budućnost Voli: Ilić 4, Megi 11 (2-2), Frimen 2, SLAVKOVIĆ 5, Makundu 14 (4-4), FEREL 12 (2-2), Jagodić Kuridža, TANASKOVIĆ 14 (2-2), Rajt 18 (4-3), POPOVIĆ 7, Pol, KAMENJAŠ 6 (4-4).