Zvezda napokon pobijedila u Evroligi

Crvena zveda je pobijedila sa 94:79 (21:23, 27:19, 26:23, 20:14), a meč je prelomljen u posljednja četiri minuta treće četvrtine.

Poslije šest vezanih poraza u Evroligi košarkaši Crvene zvezde večeras su u beogradu pobijedili Virtus iz Bolonje u 31. kolu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Virtus je do finiša treće dionice održavao rezultatski egal, a onda je Crvena zvezda napravila seriju 11:0 i povela sa 72:61 što je garantovalo mirnu posljednju četvrtinu.

Prišao je Virtus četiri minuta prije kraja utakmice na zaostatak od šest poena (84:78) nakon poena Marka Binelija, imao nakon toga napad da još smanji razliku, ali je isti igrač promašio trojku i povratka više nije bilo.

Crvena zvezda je tako ostvarila 11. pobjedu u Evroligi, ali je ostala prikovana za 16. mjesto i bez šansi da izbori plasman u plej-in.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović, koji je postigao 25 poena i imao sedam asistencija i tri skoka za indeks korisnosti 30. Bolomboj je ubacio 15 poena uz pet skokova, a Miloš Teodosić imao 11 poena i devet asistencija. U ekipi Virtusa najefikasniji je bio Šengelija sa 25 poena.

U dramatičnoj završnici Monako je u Monte Karlu pobijedio Valensiju sa 79:78 i tako sa Barselonom, Olimpijakosom, Fenerbahčeom i Panatinaikosom ostao u trci za drugu poziciju.