Subota, 4 Maja, 2024

Težak poraz Budućnosti u Klužu

Ni poslije devet i po mjeseci Budućnost ne zna za pobjedu u gostima u Evrokupu i teško je predvidjeti kada će doći kraj ove neugodne i negativne serije.

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su u večeras u Rumuniji od Kluža sa 89:74 i tako nastavili seriju neuspjeha u gostima na evropskoj sceni.

Podgoričani su u seriji od sedam vezanih poraza u gostima, iako su mnogi vjerovali da je gostovanje u Rumuniji idealna prilika da se prekine negativna serija.

Početak utakmice protekao je u znaku Mekinli Rajta koji je veoma bro stigao do dvocifrenog učinka, 10 poena, ali je Kluž nametnuo svoj ritam, i na poluvrijeme otišao sa pe poena prednosti (48:43) i već tada je  bilo jasno da stvari izmiču konroli izabranicima Petra Mijovića.

Brajan Džon se raigrao početkom treće četvrine na početku 3. četvrtine je vezao sedam poena i donio svom timu plus 12 (60:48).

Nezadovoljan nekim odlukama sudija trener Budućnosti Petar Mijović dobio prvo tehničku grešku, što ga je još više raljuilo i nakon verbalnog sukoba sa delegaom je dobio još jendu i morao da napusi parke, pa je tim do kraja utakmice vodio prvi pomoćnik Vladimir Todorović.

U ekipi Budućnosi najefikasniji je bio Rajt koji je postigao 21 poen, Vilijams 16 (uz 14 skokova), a Joan Makundu 14.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Stipanović sa 18 poena, Mokoka sa 16, Patrik Ričard sa 15, dok je Džerel Edi upisao 13.

KLUŽ – BUDUĆNOST VOLI 89:74 (25:25, 23:18, 20:15, 21:16)

Kluž – „BT arena”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Šemeš (Izrael), Konstantinovs (Letonija), Tepenije (Francuska).

Kluž: GUSMAN, MEJERIS 3, Lapušte, Rošnafski, SILI 8, STIPANOVIĆ 18 (8-6), Kace 9 (7-5), Maćuka, Edi 13 (4-4), DŽONS 7 (2-2), Ričard 15 (2-1), Mokoka 16.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 2, Ilić, Megi 6, Ros 2, Slavković 2, MAKUNDU 14, Grbović, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 16 (9-4), RAJT 21 (2-2), Popović 5 (2-1), POL 6 (4-3).