Nedjelja, 5 Maja, 2024

SENZACIJA U HUMSKOJ: Napredak pobijedio Partizan

Kruševljani su do pobjede stigli golom Majdevca u 33. minutu i stečenu prednost sačuvali do kraja.

Fudbaleri Partizana nijesu poraženu u vječitom derbiju od Crvene zvezde i na taj način su zadržali prvo mjesto na tabeli, ali su zato poraženi danas od Napretka na svom stadionu.

Napredak je došao u Beograd sa namjerom da se brani i da iz kontranapada uradi nešto više ako mu se ukaže prilika i upravo to se i dogodilo – Kruševljani su do pobjede stigli golom Majdevca u 33. minutu i stečenu prednost sačuvali do kraja.

Partizan je porazom na svom stadionu večeras ostao bez prvog mjesta na tabeli pošto je Crvena zvezda u gostima u Nišu protiv Radničkog, koji je protiv šampiona istrčao bez pola tima, lako pobijedila 2:0.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su Gelor Kanga u 31. i Aleksandar Katai u 87. minutu i tako vratili svoj tim na prvo mjesto sa dva boda više u odnosu na Partizan.

Crvena zvezda nakon 25. kola ima 62, a Partizan 60 bodova.

Interesantno da je Partizan na današnji dan i prije dvije godine izgubio lidersku poziciju od istog protivnika, ali tada su sa Napretkom igrali bez golova.