Subota, 4 Maja, 2024

Dva gola direktno iz kornera Luke Ađića

Adžić je prvi gol postigao u 29. minutu kada je doveo Čukarički u vođstvo na Banovom brdu sa 1:0, a drugi put se upisao u strijelce u 51. minutu kada je ponovo pogodio mrežu Subotičana iz ugla.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, a sada Čukaričkog postigao je danas na utakmici protiv Spartaka iz Subotice čak dva gola direktno iz kornera.

Do sada nije poznato da su na prvoligaškim utakmicama na prostorima bivše Jugoslavije ikada postignuta dva gola iz kornera, a kamoli da to uradi jedan fudbaler dva puta.

Najpoznatiji golovi iz kornera u SFRJ su pogodak Blaža Sliškovića u finalu Kupa “Maršala Tita” 1985. gdine na utakmici Hajduk – Crvena zvezda (2:1) i gol Dragana Stojkovića na meču Crvane zvezda – Partizan (3:2) 1987. godine. U prvom slučaju nesrećni golman bio je Tomislav Ivković, a u drugom Branislav Đukanović.

Ove setone je Aleksandar, igrač TSC postigao gol iz korneta protiv Partizana, ana golu je bio Aleksandar Jovanović, dok je prošle sezone u polufinalu Kupa Srbije igrač Čukaričkog Marko Docić iz kornera savladao golmana Crvene zvezde Milana Borjana.

Inače do kraja meča Spartak je izjednačio i utakmica je završena neriješeno 2:2.