Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

SC Derbi već u prvoj četvrtini završio posao u Novom mestu

Izabranici Dejana Jakare ubjedljivo su pobijedili Krku sa 72:97 (16:27, 22:25, 19:25, 15:20) koju su obezbijedili već poslije prve četvrtine.

Košarkaši SC Derbija ostvarili su u Novom Mestu četvrtu pobjedu ove sezone u gostima u Admiralnet ABA ligi

“Studenti su tako upisali drugi uzastopni, ukupno deveti trijumf ove sezone u regionalnoj ligi.

SC Derbi je u Novom Mestu opravdao ulogu favorita, već u prvoj četvrtini stekao je dvocifrenu prednost.

Istim tempom SC Derbi je nastavio i u drugoj dionici. Jedini pad doživjeli su sredinom drugog perioda igre. Domaćin je uspio serijom 9:0 da se vrati na četiri poena zaostatka (37:33). Dejan Jakara je odmah intervenisao tajmautom koji se isplatio. Nalet Krke odbijen je serijom 7:0. Prednost je nastavila da raste i na poluvremenu je bilo visokih 52:38.

Poslije nešto više od četiri minuta igre u drugom poluvremenu po prvi put je bilo i +20 za SC Derbi, 65:45. Trojkom Zorana Vučeljića sa zvukom sirene Podgoričani su sa tim viškom ušli u posljednjih 10 minuta igre (77:57).

U četvrtoj dionici prednost je rasla, a SC Derbi je rutinski priveo meč kraju i došao do devetog trijumfa u ABA liga, drugog u nizu, nakon što je u prošlom kolu naš predstavnik bio bolji od Cedevita Olimpije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Emir Hadžibegović sa 20, Mateo Drežnjak ubacio je 18, a Luka Bogavac 15 poena.

U slovenačkom timu najbolji je bio Miha Cerkvenik sa 18 koševa.

Pobjede su juče ostvarili i ostali crnogorski predstavnici.

Budućnost je u Podgorici savladala Crvenu zvezdu 84:62, dok je Mornar u Baru slavio protiv Cibone 88:85 i ostao u trci za opstanak.

KRKA – SC DERBI 72:97 (16:27, 22:25, 19:25, 15:20)

Novo Mesto – dvorana “Leon Štukelj”. Gledalaca: 450. Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević i Aleksandar Milojević (Srbija).

Krka: PLANINIĆ 7 (4-3), Hamilton 5, STERGAR, Bobnar, Bačvić 2 (2-0), CERKVENIK 18 (4-4), Kazins 5, Jurković 2, ŠPAN 5, Škedelj 12, RADOVANOVIĆ 6, Macura 10 (2-2).

SC Derbi: Sudar 2, BOGAVAC 15 (2-2), Pavlićević, Vučeljić 7, HADŽIBEGOVIĆ 20 (2-1), Baćović 12 (2-2), Ivišić, DOKINS 11, ČIČIĆ 4, Drobnjak 5, Drežnjak 18 (8-8), KAPUSTA 3.