Petak, 3 Maja, 2024

SC Derbi pobijedio Krku i pomogao Mornaru

Pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini koju su Podgoričani riješili sa deset poena prednosti u svoju korist.

Košarkaši SC Derbija opravdali su ulogu favorita i ubjedljivo savladali Krku u “Morači” sa 84:70 (16:18, 19:17, 29:19, 20:16), u šestom kolu AdmiralBet ABA lige.

Crnogorski predstavnik u ABA ligi ostvario je četvrti trijumf u regionalnoj ligi, treći na domaćem terenu, a imaju i dva poraza.

SC Derbi, koji narednog petka gostuje Borcu u Čačku u 7. kolu ABA lige, predvodio je Kenan Kamenjaš.

SC DERBI – KRKA 84:70 (16:18, 19:17, 29:19, 20:16)

Podgorica – Dvorana “Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Milivoje Jovčić, Ivan Stefanović, Aleksandar Milojević (Srbija).

SC Derbi: Bogavac 5, Pavlićević 3, Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ, Baćović 8 (5-4), Ivišić 7 (1-1), DOKINS 8, DROBNJAK 12 (3-3), DREŽNJAK 11 (2-2), KAMENJAŠ 21 (8-8), Kapusta 6, Mirković 3 (2-1).

Krka: STERGAR 6, Bobnar, Bačvić 2, CERKVENIK 13, Kazins 6 (2-2), Jurković 7 (1-1), ŠPAN 15 (4-2), Škedelj 5, RADOVANOVIĆ 7, MACURA 9 (2-1).