Šamar za crnogorski fudbal: Budućnost razbijena na Farskim Ostrvima

Kvalifikacija za Ligu konferencija

Kakav šamar za crnogorski fudbal – Budućnost je poražena od Toršavna sa Farskih Ostrva 4:0, u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu konferencija.

Prvak Crne Gore razočarao je na gostovanju na sjeveru Evrope i šanse za plasman u sljedeću rundu kvalifikacija doveo u domen teorije.

Poljak Mihal Przibilski načeo je Podgoričane u posljednjem minutu prvog dijela, da bi isti igrač na početku nastavka udvostručio prednost Farana.

Lošu reakciju odbrane Budućnosti kaznio je Petersen u 58. dok je dva minuta kasnije Johansen sa 11 metara postavio konačan rezultat.

Dvije dobre šanse imao je prvak Crne Gore u nastavku. Jednom je u prilici bio Ivanović, a drugi put Grbić.

U oba navrata odlično je reagovao golman Gestson.

Revanš je sljedećeg utorka pod Goricom, ali je već sada jasno da će “plavima” trebati sportsko čudo za plasman u nastavak takmičenja.