Rekordna pobjeda Crne Gore protiv Farskih Ostrva

To je ujedno u najveća pobjeda u istoriji ženskog seniorskog fudbala, jer je prethodni najbolji rezultat bio protiv Makedonije pobjeda od 7:0 2015. godine.

Crnogorske fudbalerke slavile su ubjedljivo protiv Farskih ostrva u petom kolu Lige nacija sa 9:0.

Црногорске фудбалерке

Izabranice Mirka Marića dominirale su od samog starta su nametnule svoju igru, dominirale su na terenu od prvog minuta, a malobrojna publika na našem najvećem stadionu mogla je stvarno da uživa u lijepoj fudbalskoj predstavi naših seniorki.

Prvi gol produkt je saradnje naše dvije igračice koje brane boje turskog Fomgeta iz Ankare.

Kuč je sa desne strane centrirala a kapitenka Bulatović je sjajnim udarcem načela gol Faranki.

Praktično nije se ni krenulo sa centra, a već smo vodili dva nula.

Armisa je prvo centrirala a sada je i sama bila egzekutorka. Karličić je bila asistent, nakon dobrog prodora po desnoj strani.

U 18. minutu pitanje pobjednika, ako ga je uopšte i bilo prije utakmice i definitivno je rješeno.

Ponovo je Kuč bila strijelac, nakon greške odbrane Faranki, naša fudbalerka se driblingom oslobađa jedne defanzivke gošći, i pogađa rutinski mrežu Joensen.

To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom Faranke su odolijevale do 56. minuta kada je Dal Kristiansen pogodila svoju mrežu.

Nije prošlo ni 10 minuta Bulatović ponovo pogađa nakon lijepe solo akcije, a onda mrežu Faranki pogađaju i Đoković i Vujadinović.

Vujadinović je potom pogodila za 8:0, a onda je na samom kraju Đoković efektnik udarcem pogodila za 9:0.