Srijeda, 8 Maja, 2024

Real deklasirao Đironu za plus pet

Real Madrid je očitao lekciju Đironi na “Bernabeuu” 4:0, u derbiju 24. kola u La Ligi.

Real sada ima pet bodova prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala, koji je pretrpio tek drugi poraz u sezoni.

Vinisijus je već u šestom minutu najavio da gosti nemaju šta da traže u ovom duelu. Bio je to njegov treći gol na posljednje četiri utakmice.

Sudbinu gostiju zapečatio je Džud Belingem. U 35. minutu je duplirao prednost na asistenciju Vinisijusa,da bi u 54. povisio na 3:0.

Tačku na trijumf Madriđana stavio je Rodrigo sedam minuta kasnije,opet je asistent bi Vinisijus.

Pobjeda je mogla da bude i ubedljivija, ali je Hoselu u 90. minutu sa 11 metara gađao u stativu…