Pripreme za CFL: Sutjeska savladala Dečić u Tuzima

Sutjeska je na pravi način otvorila seriju pripremnih mečeva.

Nikšićani su juče u Tuzima savladali Dečić (2:0) u utakmici u kojoj je Nikola Rakojević pružio šansu i mlađim igračima, među kojima su Dubljević, Janjić i Bojović u prvom dijelu ostavili dosta dobar utisak.

Za razliku od godinama prepoznatljivih 4-2-3-1, Sutjeska je igrala sa tri igrača u zadnjoj liniji, gdje je ulogu štopera dobro odradio Bubanja, a nakon dosta dobre igre i posebno dominacije na sredini stiglo je i vodstvo u 13. minutu, kada je Božović efektno pogodio za 0:1. Rakojević je iskoristio priliku da na djelu vidi i dva internacionalca Libije (Aha Al Šarif i Abrahim Alakeli), koji su pokušali da pokažu šta znaju.

U nastavku je Sutjeska bila znatno jača ulaskom Cetkovića, Kojaševića i Jankovića, Dečić je zaigrao sa uglavnom igračima koji su imali manju minutažu, pa je bilo jasno da će gosti doći do pobjede, koju je potvrdio Grivić u 75. minutu, kada je sve dobro odradio Kojašević. Sutjeska će u srijedu kraj Bistrice imati drugu provjeru i to protiv Bokelja.