Dečić zadržao prvo mjesto, u Baru bez pobjednika

Fudbaleri Dečića pobijedili su danas u podgoričkom naselju Stari aerodrom pljevaljski Rudar 3:1 i zadržali čelnu pozciju na tabeli nakon 24. kola Prve crnogorske fudbalske lige.

Ekipa iz Tuzi do pobjede, 13. ove sezone, došla je golovima Olivera Šarkića iz jedanaesterca u 72, Bojana Matića u 79. i Ognjena Stijepovića u 81. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Miloš Zečević u 75. minutu iz penala.

Bez pobjednika i golova završen je duel Mornara i Jedinstva u Baru.

Pobjede su ranije danas ostvarili fudbaleri Sutjeske iz Nikšića i plavskog Jezera.

Sutjeska je na stadionu “Mitar Mićo Goliš” pobijedila Petrovac 2:1 i upisala osmi trijumf ove sezone.

Domaćin je poveo golom Nemanje Carevića u 18. minutu.

Izjednačio je Dušan Vuković u 31, a isti igrač donio je pobjedu nikšićkom timu u 55. minutu.

Petrovac je od 20. minuta igrao sa igračem manje, nakon isključenja golmana Marka Kordića.

Jezero na DG areni slavilo protiv Mladosti 1:0.

Odlučujući pogodak, za deveti trijumf, postigao je Edis Redžepagić u 28. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra na gradskom stadionu (17.30), sastaće se Budućnost i Arsenal.