Četvrtak, 9 Maja, 2024

Primorac deklasirao Budvu, Slovenija bolja od Katara

Nakon 8.kola Kataro i Budva zauzimaju posljednja dva mjesta na tabeli u Regionalnoj A1 ligi.

Vaterpolisti Primorca su nastavili sa dominacijom u regionalnoj A1 ligi, pošto su večeras na startu turnira u Kranju ostvarili osmu pobjedu, dok je Kataro ubjedljivo poražen od Slovenije.

Izabranici Zorana Maslovara su pobijedili Budvu 23:6 (3:2, 8:0, 5:2, 7:2).

Budvani su poveli 2:1 na startu, a potom je Primorac postigao čak 12 golova zaredom prije nego je Petar Kovačević pet minuta prije kraja treće četvrtine smanjio na 13:3.

Po sedam pogodaka su u timu Zorana Maslovara postigli Nikola Marković i Marko Mršić, tri je upisao Balša Vučković, po dva Petar Ćetković i Đorđije Stanojević, a po jedan Draško Brguljan i Fleming Kastrop.

U kapici Budve su pogađali Danilo Radonjić (tri gola), Kovačević (dva) i Radivoj Radanović

Od 20.10 se takođe u Kranju sastaju reprezentacija Slovenije i Kataro.

Kataro nije bio ravnopravan rival Sloveniji 17:9 (3:2, 4:1, 5:3, 5:3) i zabilježio je šesti poraz u sezoni, uz dvije pobjede i sada su dvije crnogorske ekipe na posljedja dva mjesta A1 regionalne lige.

Po dva gola a Kataro postigli su Dušan Milaš i Marko Milić, dok su se po jednom u strijelce upisali Ljubomir Kovačić, Milan Nikaljević, Dragan Marković, Pavo Vičević i Ivan Marković.