Subota, 27 Aprila, 2024

Pobjeda Jadrana protiv Crvene zvezde nakon penal drame

Crvena zvezda je šest minuta prije kraja vodila sa, tada se činilo nedostižnih 8:5, ali su u završnici utakmice vaterpolisti našeg šampiona smogli snage i stigli do izjednačenja.

Vaterpolisti Jadrana pobijedili su večeras u Trebinju Crvenu zvezdu u trećem kolu Lige Šampiona sa 21:20 (2:1, 0:2, 3:3, 3:2 – 13:12).

Ivan Nagaev je izjednačio rezultat na minut i 22 sekunde prije kraja, a imali su Novljani i napda napad za pobjedu, ali nisu postigli gol.

Utakmica je od starta bila dramatična i neizvjesna, a pobjednik je odlučen nakon rijetko viđene penal drame u kojoj su obje ekipe izvele po 14 peteraca serija, da bi pobjednik bio odlučen nakon što je za Novljane pogodio Lazar Vukčević, a Darko Đurović odbranio šut Gavrila Subotića.

Novljani su tako u 3. kolu Lige šampiona osvojili prve bodove, pošto su u prva dva kola poraženi od Ferencvaroša i Jadrana iz Splita.

Najefikasniji u ekipi Jadrana u regularnom toku utakmice bio je kapiten Martin Gardašević, koji je postigao četiri gola, dok su se po jednom u strijelce upisali Dmitri Holod, Danilo Radović, Ivan Nagaev i Bojan Banićević.

U seriji peteraca po tri gola postigli su Holod, Danilo Radović i Nagaev, po dva puta Lazar Vukićević i Jovan Vujović. Jedini neprecizan je bio Vukićević.