Četvrtak, 2 Maja, 2024

Pobjeda Crne Gore na startu Evropskog prvenstva protiv Grčke

Naše košarkašice su danas u premijernom meču pobijedile Grčku sa 74:69  (18:23, 23:11, 19:15, 14:20) i napravile prvi korak ka plasmanu u drugu fazu Eurobasketa.

Odličan start za crnogorske košarkašice na Evropskom prvenstvu koje se ove godine igra u Tel Avivu i Ljubljani.

Crna Gora je bolje ušla u utakmicu i do rezultata 18:15 imala uglavnom rezultatsku prednost (3:19), ali tada Grkinje u poslejdnja tri minuta prave seriju 8:0 i stičnu prednost nakon prve četvrtine.

Početkom drugog kvartala Grčka je imala najveću prdnost 25:18, i tada se činilo da će naše košarkašice imati mnogo problema ako žele do pobijede. Ipak, to kao da je trglo izabranice Jelene Škerović, koje prave seriju 12:0 i stečenu prednost do kraja utakmice više nijesu ispuštale.

Vodila je Crna Gora u nekoliko navrata i 13 poena razlike, u posljednjoj četvrtini bilo je 62:49, potom i 64:52 na 8:44 prije kraja, ali je tada naša selekcija stala što Grčka nije znale da iskoristi.

Izabranice Jelene Škerović skoro pet minuta bile bez poena, tako da se Grčka primakla na 66:61, ali je sve dileme oko pobjednika otklonila Božica Mujović 55 sekundi prije kraja utakmice.

Najbolja u našem timu bila ne Nataša Mek, koja je postigla 12 poena, imala sedam skokova, po četiri asistencije i ukradene lopte, te tri blokade za indeks korisnosti 24.

Sjajna je bila i Dragana Živković koja je zabilježila 15 poena i 14 skokova, a imala je i dvije asistencije. Jelena Vučetić 12 i Božica Mujović postigle su po 12 poena, a Milica Jovanović 11.

Kod Grkinja najblja je bila Artemis Spanu, koja je ostvarila dabl-dabl učinak, ubacila je 12 poena i zabilježila 10 skokova Ana Stamolampru postigla je 14 poena i bila najefikasnija u timu Grčke.

U drugoj utakmici naše grupe večeras od 19.45 igraju Španija i Letonija.

U drugom kolu grupe A Crna Gora sjutra igra protiv Španije (19.45).