Petak, 3 Maja, 2024

Partizan još jednom pao u Areni, majstorica odlučuje o putniku za Kaunas

Real iz Madrida je večeras u Beogradu pobijedio Partizan sa 78:85 (15:27 27:18, 13:16, 23:24), za izjednačenje u četvrtfinalnoj seriji na 2:2.

Baš kao i u Madridu i u Beogradu oba puta su slavili gosti, tako da će putnika u Kaunas odlučivati majstorica u Madridu u kojoj će nakon dvostrukog brejka u Beogradu iskusniji tim reala iz Madrida imati psihološku prednost.

Real iz Madrida je večeras u Beogradu pobijedio Partizan sa 78:85 (15:27 27:18, 13:16, 23:24), za izjednačenje u četvrtfinalnoj seriji na 2:2, tako da će se o učesniku završnog turnira odlučivati u Madridu.

Real je večeras bio bolji, u jednoj poprilično sumornoj atmosferi nakon jučerašnje tragedije u beogradskoj osnovnoj školi u kojoj je osmoro djece izgubilo život, i jedan radnik OŠ “Vladislav Ribnikar.”

Ispostavilo se da je Partizan veoma skupo platio tuču u Madridu i da je ulazak u klinč sa iskusnim igračima Reala bio poguban za crno-bijele. Znalo se da Kevin Panter i Matijas Lesor mnogo više znače za igru Partizana, nego Gabrijel Dek i Geršon Jabusele za Real i to se pokazalo u ova dva beogradska meča.

Partizan jeste večeras zaustavio gorostasnog Valtera Tavareza, ali razloge za poraz večeras treba tražiti u veoma lošoj realizaciji slobodnih bacanan(10/19) koji su i prevagnuli utakmicu na stranu Reala.

Partizan je loše otvorio utakmicu, baš kao i Real treći okršaj ova dva rivala prije dva dana, kada su crno-bijeli nakon prvih 10 minuta imali 15 poena prednosti. Ovog puta gosti iz Madridasu prvu četvrtinu riješili u svoju korist 27:15.

Partizan se u drugih 10 minuta trgao i smanjio prednost Reala na samo tri poena poena 42:45, da bi 5.05 minuta prije kraja treće četvrtine prvi put stigao do prednosti 51;49poslije poena Danila Anđušića.

Partizan je večeras imao samo dvojicu raspoloženih igrača – Zeka Ledeja, koji je postigao 25 poena, uz sjajan šut za dva poena 12/14, a uhvatio je pod koševima tri lopte i imao indeks korisnosti 25, te Janisa Papapetrua, koji je ubacio 18 poena, uz četiri skoks i indeks korisnosti 18.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Tavarez i Adam Hanga sa po 15 poena, dok su po 14 ubacili Džanan Musa i Gabrijel Dek.

Peta utakmica između Reala i Partizana igra se 10. maja u Madridu sa početkom u 21. čas.