Srijeda, 15 Maja, 2024

Real već na fajnal foru, Fener na korak od Berlina

Fenerbahče je napravio brejk u Monte Karlu, a večeras je na svom je iskoristio prednost domaćeg terena i pobijedio sa 89:78 (19:21, 28:19, 22:18, 20:20).Fener na korak od

Aktuelni šampion Evrope Real iz Madrida prvi je učesnik završnog turnira Evrolige, pošto je večeras u Vitoriji i treći put u četvrtfinalu pobijedio Baskoniju Duška Ivanovića.

Real je veći dio utakmice bio u rezultatskom minusu, ali je ipak pobijedio sa 98:102 (22:22, 34:30, 17:20, 25:30).

Sjajno su večeras, pogotovo završnicu utakmice odigrali Valter Tavarez, Geršon Jabusele i Fakundo Kampaco.

Tavarez je ostvario dbal-dabl učinak od 12 poena, 13 skokova (sedam u napadu), kojima je dodao po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Kampaco je ubacio 13 poena, imao osam asistencija, dok je Jabusele utakmicu završio sa 23 poena, sedam skokova i svi su imali  indeks korisnosti 26.

Utakmica je prelomljena poletkom posljednje četvrtine kada Real serijom 13:0 stiže do osam poena prednosti 80:88 i Baskonija više nije imala snage za preokret.

Baskonija je poslije trojke Vanje Marinkovića sredinom treće četvrtine vodila 70:60 i tada se činilo da je pobjeda blizu, ali tako nisu mislili košatkaši kraljevskog kluba.

Košarkaši Fenerbahčea poveli su 2:1 u seriji protiv Monaka, pošto su večeras u Istanbulu na svom parketu savladali rivala u trećoj utakmici četvrtfinala Evroliga.

Najzaslužniji za trijumf Fenera bio je Nik Kalates koji je postigao 13 poena, imao četiri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte.

Pored njega dvocifren poenterski učinak imali su Tarik Biberović 14, Skoti Vilbekin i Marko Gudurić po 11 i Najdžel Hejs- Dejvis 10.

Ipak, najefikasniji i najbolji igrač utakmice bio je igrač gostiju Alfa Dialo koji je ubacio 23 poena, imao sedam skokova i ukupni indeks korisnosti 28.

Četvrta utakmica igra se u petak od 19.45 u Istanbulu.