Petak, 17 Maja, 2024

Olimpijakos pregazio Barselonu, igraće se majstorica

Olimpijakos je prosto pregazio Barselonu i pobijedio sa više nego ubjedljivih 92:58 (21:23, 32:14, 19:10,20:11) koja nije ličila na sebe.

Košarkaši Olimpijakosa poigravali su se večeras sa Barselonom u Pireju i nanijeli joj jedan od najtežih poraza, tako da će se igrati majstorica, pošto je sada 2:2 u pobjedama.

Utakmica je prelomljena u prva četiri minuta druge četvrtine kada Olimpijakos pravi seriju 15:0 i stiže do prednosti 36:31 i povratka za Barselonu više nije bilo.

Ni tu Olimpijakos nije stao, nakon trojke Parkera Žabarija pravi novu seriju 9:0, za ogromnih 45:26.

Šekil Mekisik je sa 21 poenom bio najbolji u Olimpijakosu, Mustafa Fal je dodao 12, a Ajzea Kenan i Najdžel Vilijams-Gos po 11…

Kod Barse jedini vrijedan pomena bio je Džabari Parker sa 10 koševa.

Serija se igra na tri pobjede, a majstorica je u Kataloniji 8. maja.