Petak, 3 Maja, 2024

Katastrofa Mornara u Zadru

Umjesto napretka u igri Mornar je mogao doživjeti još teži rezultatski debakl, a poraz od 35 razlike - 92:57 (14:6, 22:14, 24:1532:22) je još i povoljan s obzirom na dešavanja na parketu.

Košarkaši Mornara doživjeli su pravu rezultatsku katastrofu u Zadru, iako je trener Mihailo Pavićević najavljivao rast forme svog tima i bolju igru nego protiv Partizana.

Umjesto napretka u igri Mornar je mogao doživjeti još teži rezultatski debakl, a poraz od 35 razlike – 92:57 (14:6, 22:14, 24:1532:22) je još i povoljan s obzirom na dešavanja na parketu.

Zadar je sredinom posljednje četvrtine vodio sa 41 poen razlike, bilo je 85:44 i samo zahvaljujući činjenici da su u finišu utakmice smanjili gas prednost domaćina nije dostigla 50 poena.

Mornar nijednog trenutka nije bio ravnopravan rival, Zadar je otovrio utakmicu sa 9:0, a prve poena izabranici Mihaila Pavićevića postigli su tek u osmom minutu utakmice.

ZADAR – MORNAR 92:57 (14:6, 22:14, 24:15, 32:22)

Zadar – Dvorana “Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Sašo Petek (Slovenija), Denis Hadžić (Hrvatska), Tomislav Stapić (Bosna i Hercegovina).

Zadar: Vujačić, ŽGANEC 6 (6-4), Mazalin 8 (4-4), Njegovan, LAKIĆ 4, Mekić 9 (2-0), JAMBROVIĆ 9, Drežnjak 21 (3-2), Grbić, BOŽIĆ 28 (7-7), RAMLJAK 7 (2-1).

Mornar: Džonson, STAROVLAH 3 (1-1), KOVAČEVIĆ 2, Mevijen 10 (6-6), Miković 2, Voler 11, GAVRILOVIĆ 4 (2-2), Jovanović 3 (4-3), VRANJEŠ 12 (4-4), Peković, MAREJ 10 (2-2), Radetić.