Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Granije i Odermot najbolji u veleslalomima

Kanađanka je za 0,37 sekundi bila brža od drugoplasirane švajcarske skijašice Lare Gut Behrami (1:50.88), dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popela Italijanka Federika Brinjone () 1:51.02).

Kanadska skijašica Valeri Grenije (1:50.51) pobjednica je današnjeg veleslaloma koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u Kranjskoj Gori.

Kanađanka je za 0,37 sekundi bila brža od drugoplasirane švajcarske skijašice Lare Gut Behrami (1:50.88), dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popela Italijanka Federika Brinjone () 1:51.02) koja je za pobjednicom zaostala za 0,51 sekundu.

Slovakinja Petra Vlhova (1:51.12), vodeća poslije prve vožnje, na kraju je trku završila kao četvrta, dok je Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela deveto mjesto.

Šifrin je i dalje vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa 929 bodova, druga je Brinjone sa 697, a treća Vlhova sa 622 boda. U poretku veleslaloma prva je Brinjone sa 460 bodova, a slijede Gut Behrami sa 445 i Šifrin sa 349 bodova.

Sutra je u Kranjskoj Gori na programu slalom za skijašice.

Švajcarac Marko Odermot ( 1:54.06) trijumfovao je danas u veleslalomu za Svjetski kup, koji je vožen u Adelbodenu, pošto je za sekundu i 26 stotinki nadmašio Norvežanina Aleksandera Amota Kildea (1:55.32).

Senzacionalno treće mjesto osvojio je Hrvat Filip Zupčić (1:56.03), koji se sa 12. pozicije poslije prve trke, u drugoj vožnji probio do pobjedničkog postolja.