Odermatu Kristalni globus i u superveleslalomu

Odermat je imao vrijeme minut i 14 sekundi i drugi put uzastopno je stigao do malog kristalnog globusa u superveleslalomu.

Švajcarski skijaš Marko Odermat je osvojio titulu u superveleslalomu na finalu Svjetskog kupa u Zalbahu, nakon što je u današnjoj trci zauzeo peto mjesto.

Njegov zemljak Stefan Roženten je pobijedio rezultatom 1:13,36 i ostvario prvi trijumf u Svjetskom kupu.

Na podijumu su završili i Švajcarci Loik Meljar i Arno Bojse.

Odermat se za titulu u disciplini borio sa Austrijancem Vincentom Krihmajerom, koji je zauzeo šesto mjesto.

Švajcarac je već osvojio titulu u Svjetskom kupu, kao i veleslalomu, a ima šanse da osvoji i mali kristalni globus i u spustu, u posljednjoj trci u nedjelju.

On u plasmanu spusta ima 42 boda više od Francuza Siprijana Sarazena.