Subota, 25 Maja, 2024

Crnogorke na Evropsko prvenstvo sa prvog mjesta

Crna Gora je večeras u Podgorici pobijedila Srbiju i u drugom međusobnom meču u kvalifikacijama, ovog puta 26:25 (14:14), tako da će Srbija morati plasman na Evropsko prvenstvo da potraži pobjedama protiv Bugarske i Tureske u posljednja dva meča.

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore sa dvije pobjede protiv Srbije obezbjedila je prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvenstvo i učestvovaće osmi put na šampionatu Starog kontinenta.

Sjajnu partiju večeras protiv Srbije pružila je Tanja Brnović koja je bila nerješiva enigma za odbranu gošći, a utakmicu je završila sa sedam postignutih golova.

Utakmica je od starta bila tvrda, izjednačena i neizvjesna, u prvih nekoliko minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali Crna Gora u 12. minutu stiže prva do dva gola prednosti (7:5) i stečenu prednost je čuvala do finiša poluvremena (13:11).

Ipak, završnica prvog dijela meča prošašla je u znaku Srbije koja stiže do izjednačenja (13:13) i rezultatskog egala nakon pola sata igre.

Srbija je ušla bolje u drugo poluvrijeme, a nakon sedam minuta igre Crna Gora je postigla samo gol, iz sedmerca (Pletikosić), a Srbija tri za prvi prednost od dva gola, bilo je 17:15.

Tek tada trgle su se naše rukometašice i vođstvo vratile u 48. minutu kada je bilo 22:21.

Golovima Ivone Pavićević sa krila i Pletikosić iz sedmerca Crna Gora je četiri minuta prije kraja imala dva gola prednosti (26:24). Do kraja meča nismo postigli gol, ali smo primili samo jedan i po drugi put savladali Srbiju u tri dana.

CRNA GORA – SRBIJA 26:25 (14:14)

Podgorica – Mala dvorana SC “Morača”. Gledalaca: 2.300. Sudije: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: Crna Gora 8 (7), Srbija 2 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Srbija 6 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (pet odbrana), Atingre (5 odbrana), MARSENIĆ 3, PLETIKOSIĆ 4 (3), Godeč, MUGOŠA 4 (4), Nada Ćorović, Ujkić, Ivanović 2, Malović, BRNOVIĆ 7, DESPOTOVIĆ 1, Kadović, Pavićević 3, Kepić, GRBIĆ 2.

Srbija: M. Simić, KUBINA (8 odbrana), RADOSAVLJEVIĆ 5, Veličković 2, Majkić, Obrenović, MANDIĆ 1, Nuković, JANJUŠEVIĆ 5 (2), Vasić, JOVOVIĆ 5, Stamenić 1, Bojičić 3, RADEVIĆ 2, T. Simić 1, PETROVIĆ.