Nedjelja, 16 Juna, 2024

Novi rezultatski fijasko Novaka Đokovića

Đoković je danas potpuno neočekivano doživio novi rezultatski fijasko, pošto je poražen u polufinalu turnira u Ženevi od Čeha Tomasa Mahača sa 6:4, 0:6, 6:1.

Novak Đoković ostaće na prvom mjestu i nakon prvih pet mjeseci 2024. godine iako ove sezone nije osvojio još nijedan trofej, a neće ni turnir u iz kateglorija 250 u Ženevi.

Đoković je sjajno počeo meč i ekspresno poveo sa 4:1 i kada su svi mislili da će mirno da privede set kraju Mahač se se razmahao, nanizao pet gemova i osvojio prvi set sa 6:4.

U drugom setu gledaoci u Ženevi su gledali Đokovića na kakvog su navikli tokom prethodne decenije i po i rezultat svega je 6:0 za njega i izjednačenje u setovima na 1:1.

I kada se mislilo da je sve došlo na svoje mjesto, u trećem setu, poslije uvodnih 1:1 novi rezultatski šok – Mahač pravi tri brejka, osvaja pet gemova u nizu i stiže do 6:1 i najveće pobjede u karijeri.