Nedjelja, 16 Juna, 2024

Real Madrid i Panatinaikos igraće za evropsku krunu

Real je večeras od starta utakmice bio mnogo bolji rival i pobijedio Olimpijakos sa 87:76 (28:10, 28:27, 15:21, 16:18).

Prema očekivanju košarkaši Reala iz Madrida pobijedili su u drugom meču polufinala Evrolige večeras u Berlinu Olimpijakos i u finalnom meču braniće titulu protiv Panatinaikosa.

Već nakon prvih 10 minuta polufinala bilo je jasno da će madridski velikan u finale, pošto je stekao ogromnih 18 poena prednosti.

U drugoj četvrtini vođsstvo evropskog šampiona iznosilo je i maksimalnih 25 poena (54:29), ali je u drugom poluvremenu uz nešto opušteniji pristup izabranika Čus Mata Olimpijakos ublažio poraz.

Najefikasniji u timu Reala večeras je bio Dženan Musa koji je postigao 20 poena, Hezonja je postigao 12, dok su Jabusele i Poirije ubacili po 11.

Najefikasniji na utakmkici bio je igrač Olimpijakosa Alek Peters sa 23, poena, Šakel Mekkisik je postigao 17, a Najdžel Vilijams Gos 15 u timu Olimpijakosa.