Cicipas i Fonjini opravdali uloge favorita

Meč je trajao dva sata i 19 minuta, a Cicipas je samo u drugom setu dozvolio protivniku da se ponada iznenađenju.

Grčki teniser Stefanos Cicipas nije dozvolio iznenađenje  i plasirao se danas u treće kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobijedio 57. igrača svijeta Španca Roberta Karbaljesa Baenu poslije tri seta, 6:3, 7:6 (4), 6:2.

Tokom meča Grk je šest puta oduzeo servis protivniku, dok je Karbaljesa napravio dva brejka.

Cicipas će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Argentinca Dijega Švarcmana i Portugalca Nuna Borhesa.

Poslije jučerašnje eliminacije Rusa Danila Medvedeva Cicipas je uz Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza treći favorit Rolan Garosa.

U trećem kolu je i Italijan Fabio Fonjini, pobjedom protiv Australijanca Džejsona Kublera 6:4, 7:6, 6:2.

Njegov protivnik biće Austrijanac Sebastijan Ofner, koji je pobijedio Amerikanca Sebastijana Kordu sa 6:3, 7:6, 6:4.