Petak, 3 Maja, 2024

Budućnost Voli u drugom poluvremenu slomila Zadar

Budućnost je imala dosta problema protiv čvrste ekipe Zadra, ali je otpor gostiju slomila u drugom poluvremenui i pobijedila sa 70:58 (15:14, 18:13, 17:13, 20:18).

Košarkaši Budućnosti igraće u polufinalu Super kupa protiv boljeg iz meča SC Derbi FMP, koji je posljednji meč četvrtfinala.

Prvu osjetniju prednost na utakmici košarkaši Budućnosti su stekli serijom 8:0, kada su poveli 48:37 i najavili trijumf pred svojim navijačima u “Morači”.

Budućnost Voli je od starta utakmice bila u vođstvu, ali nije uspjevala da napravi veću rezultatsku prednost, pošto su košarkaši Zadra uvijek nalazili način da odgovore u odbrani i napadu.

Posao Budućnosti večeras bio je olakšan i zbog činjenice da u timu Zadra nije bilo njihovog najboljeg košarkaša Luke Božića.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Rajt sa 11 poena (5/13 iz igre). Vilijams, Ros i Grbović su ubacili po 10 poena.

U ekipi gostiju iz Zadra najefikasniji bio Mateo Drežnjak sa 14 poena.