Subota, 27 Aprila, 2024

Bajern se kasno probudio, Musijala i Kejn osvojili Darmštat

Otkada je praktično ostao bez ikakvih šansi da osvoji titulu u Bundesligi, Bajern je konačno počeo da pokazuje šta zna.

Nakon što je u 24. kolu uzeo samo bod na gostovanju Frajburgu i otišao na minus 10 u odnosu na Bajer, najveći njemački klub je na tri meča dao 16 golova.

Prvo je izbacio Lacio u osmini finala Lige šampiona, jer je sa 3:0 na “Alijanc areni” nadoknadio 0:1 iz Rima, potom dao osam golova Majncu, a danas i pet Darmštatu.

Domaći su poveli golom Tima Štarkea u 28. minutu, da bi u 36. izjednačio Džamal Musijala.

Hari Kejn je donio preokret u nadoknadi 1. poluvremena i postao prvi igrač u istoriji Bundeslige koji je u debitantskoj sezoni postigao 31 gol.

Musijala je u 64. minutu drugi put pogodio, da bi Serž Gnabri u 74. i Matis Tel u 93. donijeli 5:1.

Konačnih 2:5 postavio je Oskar Vilhelmson u petom minutu nadoknade.