Petak, 3 Maja, 2024

Bajer ostao neporažen, šampion u nadoknadi vremena izjednačio u Dortmundu

Sada već šampion Njemačke, Bajer Leverkuzen, bio je na pragu prvog poraza, pošto je Borusija u 81. minutu povela golom Niklasa Filkruga.

Bajer Leverkuzen ostao je neporažen i poslije 30 kola Bundeslige, pošto je u nadoknadi vremena izjednačio rezultat (1:1) u Dortmundu protiv domaće Borusije.

Rekord “liga petica” je oboren u četvrtak golom u 89. minutu protiv Vest Hema u Londonu, a sada je “podebljan” u 97. minutu (?!) na gostovanju Borusiji Dortmund. Poslije novog podviga izabranika Ćabija Alonsa postavlja se samo jedno pitanje – može li Bajer da izgubi?

Ipak, Bajer je još jednom pokazao da ima nevjerovatnu dozu samopouzdanja i šampionski nerv i golom Josipa Stanišića u sedmom minutu nadoknade stigao do 45. uzastopnog meča bez poraza.

Tim koji je na “Baj arenu” donio prvu titulu prvaka Njemačke ima šansu da osvoji “triplu krunu”, pošto je u polufinalu Lige Evrope, a igraće i finale Kupa Njemačke.