Subota, 4 Maja, 2024

Bajern ubjedljivo savladao Union Berlin

Deklasirali Union Berlin 5:1

Bavarci su u prošlom kolu izgubili titulu od Leverkuzena, nakon što su 11 sezona zaredom osvajali prvenstvo, ali su danas odigrali kao da još uvijek imaju šansi – deklasirali su Union Berlin u gostima 5:1, u 30. kolu njemačke Bundeslige.

Mrežu Uniona načeo je Leon Gorecka u 29. minutu, koji je sa 12 metara zakucao loptu pod prečku.

Drugi gol postigao je Hari Kejn iz slobodnog udarca, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Na 0:3 povisio je Tomas Miler u 53. minutu volejom iz peterca nakon centaršuta Čupo-Motinga.

Matis Tel, koji ima 18 godina, je svoju blistavu partiju krunisao u 66. minutu udarcem sa nekih 13 metara pogodio željeno mesto, za 0:4.

Samo četiri minuta kasnije, Gorecka je uputio centaršut u kazneni prostor, a Miler glavom poslao loptu u mrežu, za 0:5.

Konačnih 1:5 postavio je Vertesen u 91. minutu.

Bajern sada na drugoj poziciji ima 66 bodova, što je tri više, uz meč više od Štutgarta.

Union je 14. sa 29 bodova i predstoji mu borba za opstanak.