Petak, 26 Aprila, 2024

Azijska turneja: Siti siguran protiv Jokohame

Prvak Engleske Mančester Siti je danas odigrao četvrti prijateljski meč u sklopu azijske turneje. Građani su sa 3:1 savladali japansku Jokohamu.

Pep Guardiola je izveo poprilično jak sastav, a Siti je do vođstva stigao u 18. minuti preko De Brujnea.

Pet minuta kasnije Jokohama uspijeva uzvratiti preko Enda, ali se na poluvrijeme ipak otišlo vođstvom Sitija.

Igrala se 40. minuta kada je De Bruyne asistirao Sterlingu za 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

Guardiola je u drugom poluvremenu izvršio veliki broj izmjena, a taman kada se pomislilo da će utakmica biti završena rezultatom 2:1, mladi napadač Sitija Lukas Nmeha je u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao gol i postavio konačnih 3:1.

Podsjetimo, Siti je u okviru azijske turneje prije Jokohame savladao Vest Hem i hongkonški Kiči, te je izgubio od Vulverhemptona.