Utorak, 30 Aprila, 2024

LŠ: PSŽ skinuo krunu hrabrom Bajernu, Čelsi prošao Porto

PSŽ može da skine sa trona fudbalere Bajerna, jer je u Pariz donio prednost od 3:2. Bavarci su oslabljeni, posebno nedostaje Levandovski

Čupo Moting, Foto: AFP

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona, iako su u revanš susretima upisali minimalne poraze.

Mnogo uzbuđenja, ali i samo jedan gol viđen je u Parizu.

Aktuelni šampiuon Evrope, ekipa Bajerna slavila je u gostima Pari Sen Žermenu 0:1.

Bavarci su poveli u 40. minutu. Nakon serije promašaja PSŽ-a. Nejmar je pogađao prečku i stativu, branio je Nojer, a Erik Šupo-Moting doveo je goste u vođstvo.

U nastavku je takođe bilo dosta prilika na obje strane, poništen je i gol Mbapea, ali je rezultat ostao ne promijenjen.

Kao što je bilo i očekivano, ekipa Čelsija je nakon pobjede u gostima nad Portom u prvom meču od 2:0, u revanšu lako ovjerila plasman u polufinale.

Meč u Sevilji završen je pobjedom Porta 0:1, što je bilo dovoljno “plavcima” da se plasiraju među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Jedini gol postigao je Taremi u samom finišu, tačnije u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sjutra će se odigrati preostala dva revanša gdje Mačester Siti gostuje Dortmundu na Signal Iduna parku i ima prednost 1:2, dok Real Madrid i ide na Megdan Liverpulu na Enfildu i ima prednost 1:3.

PSŽ – Bajern Minhen 0:1 (Čupo Moting 40’) {3:3}

Čelsi – Porto 0:1 (Taremi 90+4’) {2:1}

Tok mečeva:

90+5’ – I to je to. Pirove pobjede su ostvarili Bajern i Porto i u polufinale idu PSŽ i Čelsi.

90+4’ – Gol za Porto. Taremi pogađa u nadoknadi ali mala je utjeha jer Portu fali još jedan pogodak za produžetke.

83’ – Kakva solo akcija Sanea. Predriblao je nekoliko igrača i pucao unutar šesnaesterca, ali na njegovu žalost lopta je prošla pored lijeve stative.

79’ – Bajern može da predahne. Mbape je zabio gol ali mu je poništen zbog ofsajda.

70’ – Kakva šansa za Čelsi. Pulišić je primio sjajan pas unutar šesnasterca, ali mu je šut izblokiran.

62’ – Velika šansa za Bajern. Miler je primio sjajan pas unutar šesnasterca, ali Navas brani njegov šut.

53’ – Velika šansa za PSŽ. Veliki posao napravio je Di Marija, a onda je nakon njegovog dodavanja Nejmar zakasnio za djelić sekunde.

47’ – Alaba je lukavo gađao sa 17 metara, ali lopta ide tik pored stative.

46’ – Nastavljaju se mečevi!!!

Bajern vodi na poluvremenu u Parizu golom Erika Čupo-Motinga.

Prvak Evrope poveo je iz prve šanse, a prethodno je PSŽ mogao da riješi sve. Nejmar je pogodio prečku, pa stativu, Nojer odbranio njegov opasan šut uz lijevu stativu…

U Sevilji, Čelsi i Porto igraju bez golova.

Bajern je nakon vođstva imao dvije opasne situacije – udarac Kimiha odbranio je Navas, koji je zatim lako zaustavio i traljav šut Sanea.

40’ –  GOOOLL!! Bajern vodi, nakon serije promašaja PSŽ-a. Nejmar je pogađao prečku i stativu, branio je Nojer, a Erik Čupo-Moting doveo goste u vođstvo. Čupo-Moting je prošle sezone igrao za PSŽ.

39’ – Koliko sreće za Bajern, opet su Mbape i Nejmar probili odbranu, a Brazilac pogodio stativu.

37’ – Opet Nejmar – sjajan šut, prečka…

34’ – Nojer još jednom na visini zadatka. Nejmar je pokušao iskosa sa desne strane, ali je golman Bavaraca dobro pokrio prvu stativu.

33’ – Kakva šansa za Čelsi. Korona promašuje zicer i s pet metara je poslao loptu preko gola.

27’ – Sada je drhtala odbrana Bajena. Sjajna akcija domaćih, Mbape je pravovremeno proigrao Nejmara, ali udarac Brazilca zaustavio je Nojer.

26’ – Dva pokušaja Bavaraca u razmaku od 60 sekundi. Najprije je gađao Sane, a nešto kasnije i Kimih. Oba puta lopta je završila pored desne stative.

15’ – Bez uzbuđenja u meču Čelsija i Porta, dok je na utakmici u Parizu viđeno nekoliko interesantnih akcija, ali bez konkretnih prilika.

3’ – Već prilika za PSŽ. Mbape je pucao iskosa,ali je lopta prošla pored lijeve stative.

1’ – Počeli su okršaji u Parizu i Sevilji!!!

PSŽ i Čelsi imaju startnu prednost pred revanše.

PSŽ može da skine sa trona fudbalere Bajerna, jer je u Pariz donio prednost od 3:2.

Bavarci su oslabljeni, posebno nedostaje Levandovski.

Čelsi je u prvom meču kao formalni gost savladao Porto 2:0, a i ulogu domaćina ima na neutralnom terenu u Sevilji.

Poznati su sastavi timova.

PSŽ: Navas – Dagba, Danilo, Kimpembe, Dijalo – Gej, Paredes – Di Marija, Nejmar, Draksler – Mbape.

Bajern: Nojer – Pavar, Boateng, Lukas, Dejvis – Kiimh, Alaba – Sane, Miler, Koman – Šupo-Moting.

Čelsi: Mendi – Aspilikueta, Silva, Ridiger – Džejms, Žoržiinjo, Kante, Čilvel – Maunt, Pulisić – Haverc.

Porto: Marlesin – Manafa, Pepe, Embemba, Sanusi – Grujić, Oliveira, Uribe, Otavio – Korona, Marega.