Utorak, 30 Aprila, 2024

Viljareal slavio u Bergamu i osigurao osminu finala LŠ

Zaostali meč 6. kola grupne faze Lige šampiona u Bergamu su odigrali Atalanta i Viljareal.

Domaćinu je bila potrebna pobjeda za prolazak dalje, a na kraju je španski tim odnio puni plijen, 2:3.

Poveli su gosti već u trećoj minuti pogotkom Danjume nakon jedne greške domaćeg tima.

Kapu je u 42. minuti duplirao vođstvo ”žute podmornice”.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Danjuma postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici i rješava pitanje prolaska u osminu finala.

Italijanski predstavnik se sjetio da proigra, ali bilo je kasno. Malinovski u 71. minuti postiže gol za 1:3, a u 80. Zapata smanjuje na 2:3.

Više od toga Atalanta nije mogla, te će svoj evropski put nastaviti u šesnaestini finala Evropske lige. Iz ove grupe još se uz Viljareal dalje plasirao i Mančester junajted.

Osim Junajteda i Viljareala, prolaz dalje osigurali su Mančester Siti, PSŽ, Liverpul, Atletiko Madrid, Ajaks, Sporting, Real Madrid, Inter, Bajern, Benfika, Lil, Salcburg, Juventus i Čelsi.

Žrijeb osmine finala Lige šampiona na rasporedu je sjutra od 12 sati u Nionu.