Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Barselona slavila u Parizu, Atletiko pobijedio Borusiju

Barselona je pobjedom u protiv PSŽ na Parku prinčeva najbliža plasmanu u poliufinale Lige šampiona.

Nakon prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona nema sigurnih putnika u poliufinale, bez obzira što su večeras slavili Barselona na Parku prinčeva i Atletiko Madrid na Metropolitanu.

Oba španska kluba večeras su ostvarila pobjede i na taj način potvrdili da se na Iberijskom poluostrvu i dalje igra najkvalitetniji klupski fudbal.

Barselona je pobjedom u protiv PSŽ na Parku prinčeva najbliža plasmanu u poliufinale Lige šampiona, ali su i fudbaleri francuskog šampiona pokazali da mogu u svakom trenutku da zaprijete i postignu pogodak čim se rival malo opusti.

Rafinja je doveo Barselonu u vođstvo od 1:0, potom su početkom drugog poluvremena rezultat preokrenuli Dembele i Vitinja, ali je Rafinja još jednom pokazao klasu nakon sjajnog pasa Pedrija.

Konačan rezultat u 77. minutu, samo što je ušao u igru postavio je Kristijansen za pobjedu Barselone i veliku pred revanš u Kataloniji.

Atletiko je munjevito stigao do prednosti već u petom minutu nakon gola De Pola, a kada je nakon pola sata igre Lino povisio na 2:0 činilo se da će meč protiv Borusije iz Dortmunda biti jednosmjerna ulica.

U nastavku utakmice Atletiko je prepustio inicijativu Borusiji koja je zagospodarila sredinom terena i iz takve igre stigla do tog jednog pogotka.

Ale je 10 minuta prije kraja utakmice smanjio na 2:1 i revanš u Njemačkoj učinio neizvjesnim.

LIGA ŠAMPIONA – ČETVRTFINALE, PRVI MEČEVI

PARI SEN ŽERMEN – BARSELONA 2:3 (0:1)

Pariz – Stadion: Park prinčeva. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Strijelci: Dembele 48, Vitinja 50 – Rafinja 37, Rafinja 62, Kristensen 77.

PSŽ (4-3-3): Donaruma – Markinjos, Beraldo, Ernandez, Mendes – Vitinja, Ruis (od 86’ Ramos), Li (od 61’ Zair Emeri) – Dembele, Embape, Asensio (od 46’ Barkola)

BARSELONA (4-3-3): Ter Štegen – Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo – Roberto (od 61’ Pedri), De Jong (od 75’ Kristensen), Gundogan (od 85’ Fermin) – Jamal (od 61’ Feliks), Levandovski, Rafinja (od 75’ Tores)

ATLETIKO MADRID – BORUSIJA DORTMUND 2:1 (2:0)

Madrid – Stadion: Metropolitano. Sudija: Marko Gvida (Italija). Strijelci: De Pol 5, Lino 32 – Ale 81.

ATL. MADRID (5-3-2): Oblak – Molina, Himenez, Vitsel, Aspilikueta, Lino – Ljorente, Koke, De Pol (od 80’ Korea) – Morata (od 64’ Barios), Grizman

DORTMUND (4-3-3): Kobel – Rijerson, Humels, Šloterbek, Matsen – Džan (od 84’ Ozčan), Zabicer (od 84’ Rojs), Nmeča (od 46’ Brant) – Sančo, Filkrug (od 60’ Filkrug), Adejemi (od 73’ Bajno Gitens)