Petak, 26 Aprila, 2024

Velika pobjeda odbojkaša

Naši odbojkaši pobijedili su Portugal 3:2 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U predivnoj atmosferi u Kolašinu Crna Gora je iznenadila Portugal i napravila veliki korak ka šampionatu kontinenta.

Drama je pripala izabranicima selektora Joksimovića koji nijesu pali nakon što su u dramatičnom četvrtom setu ispustili šansu da već tada završe meč.

Portugalci su u prvom setu dominirali, međutim uslijedila je sjajna reakcija naših momaka.

25:22 i 25:20 dobili su drugi i treći set i preokrenuli.

U četvrtom dijelu meča je viđena najveća drama, pošto su naši spasili nekoliko set lopti, ali su na kraju ipak Portugalci sa 27:25 izborili set odluke.

Tu je Crna Gora bila izuzetna, mirna, koncentrisana. Dok su Portugalci sa nekoliko grešaka olakšali put ka naših 15:13.

Na startu kvalifikacija naši momci su pobijedili Luksemburg 3:0, a kako je ta selekcija slavila 3:0 kod Islanda danas, jasno je da će naši biti favorizovani i protiv Islanđana. Sa pet bodova iz prva dva meča, pobjede nad dva slabija protivnika u grupi trebalo bi da budu dovoljne da se nađemo na smotri najboljih ekipa Evrope.