Četvrtak, 2 Maja, 2024

Prijateljski meč: Sokoli remizirali u kišnim uslovima protiv Letonije pod Goricom

Crnogorska fudbalska reprezentacija remizirala je sa Letonijom pod Goricom 1:1, u prijateljskoj utakmici.

Sokoli, Foto: Reuters

Gosti su poveli u 26. minutu, kada je nakon kornera najviši u našem kaznenom prostoru bio Tarasovs i savladao Petkovića.

Poraz našeg tima spriječio je jedan od pet debitanata Igor Ivanović, koji je izjednačio u posljednjem minutu.

Dobre šanse za Crnu Goru imali su štoperi, Adžić u prvom i Šofranac u drugom dijelu, ali su njihovi udarci glavom išli pored stative.

U nekoliko navrata “sokole” je sačuvao golman Danijel Petković sjajnim intervencijama.

Selektor Faruk Hadžibegić dao je šansu petorici debitanata, a većinom su igrali fudbaleri koji nisu imali veliku minutažu u posljednje vrijeme.

Crna Gora će u subotu nastaviti Ligu nacija utakmicom protiv Azerbejdžana, od 15 sati, takođe pod Goricom.

Crna Gora – Letonija 1:1 (91’ Ivanović – 26’ Tarasovs)

90+4 – To je to. Sokoli mogu biti zadovoljni remijem nakon igre u nemogućim uslovima zbog kiše. Letonija je iskoristila prekid, dok su naši reprezentatvci realizovali najbolju šansu u nadoknadi.

90+1 – Gol za “sokole”. Igor Ivanović je primio tačan pas u šesnaestercu i bio siguran jedan na jedan protiv Ozolsa. 1:1.

85’ – Posljednja izmjena Letonije. Ikaunijeks je izašao, a mijenja ga Rejmonds.

83’ – Četvrti karton za Letoniju. Dobio ga je Artur Zjuzins.

79’ – Peta izmjena Letonaca. Uldriks je ušao umjesto Kigursa.

76’ – Nova promjena za Letoniju. Karklins je izašao umjesto Zjuzinsa.

75’ – Sjajna šansa za Crnu Goru. Centrirao je Bulatović, Šofranac zahvatio loptu glavom, ali je poslao pored lijeve stative

72’ – Nova izmjena za Crnu Goru. Bećiraj je ušao umjesto Kordića.

57’ – Dvostruka izmjena naše selekcije. Vujinović i Hočko izlaze, a mijenjaju ih Kalezić i Janković.

56’ – Napada Crna Gora, kiša je oslabila, a Vujnović poslao loptu daleko od gola… Letonija vodi 1:0.

55’ Treći karton za Letoniju. Dobio ga je Eduards Tidenbergs.

52’ – Još jedna velika šansa za goste. Gutkovskis je imao otvoren put ka golu, ali je loše kontrolisao loptu po lošem terenu. Petković je intervenisao.

50’ – Novi karton za Letoniju. Zapisan je Eduards Emsis.

47’ – Trostruka izmjena za Letoniju. Stunlis, Emsis i Tidenbergs mijenjaju Osa, Tibersa i Ciganiksa.

46’ – Sudija Šehović je dao znak za nastavak meča.

Poluvrijeme: Nemogući uslovi za igru pod Goricom zbog kiše. Letonija se bolje snašla u teškim uslovima i stekla prednost iz prekida.

45’ – Prva javna opomena za Letoniju. Žuti karton je dobio Kristers Tobers.

38’- Umalo 0:2, sjajna intervencija Petkovića. Gutkovskis je bio u ziceru, nakon gužve u šesnaestercu, a golman i kapiten istrčao i briljantno intervenisao.

26’ – Gol za Letoniju. Tarasovs se sjajno snašao nakon kornera pogodivši glavom u gornji desni ugao. Petković je bio nemoćan.

16’ – Crna Gora napada i zato je polovina terena na kojoj se Letonija brani već oštećena, uslovi za igru su na ivici regularnosti.

11’ – Dobra šansa Crne Gore. Adžić je pucao glavom, nakon sjajnog ubacivanja Marka Jankovića, ali lopta je prošla malo pored desne stative.

3’ – Prvi pokušaj na utakmici. Šaleta Kordić je tukao sa 20-ak metara, golman Letonije siguran.

1’ – Počinje prijateljski meč pod Goricom!!!

Izabranici Faruka Hadžibegića su na pravi način startovali evropsku ligu savladavši Kipar u Nikoziji 0:2 i Luksemburg kod njih 0:1.

Selektor Hadžibegić je za ovaj prijateljski suret odlučio da dadne šansu mlađim igračima i prvotimcima iz domaćeg šampionata, a Šaleta Kordić će biti najistureniji u napadu.

Postave:

Crna Gora: Petković – Adžić, Šofranac, Bulatović, Vukčević – Šćekić, Hočko – Vujinović, Ivanović, Janković – Kordić

Letonija: Ozols – Tarasovs, Os, Jurkovskis, Fjodorovs – Karklins, Tobers – Kigurs, Ciganiks, Ikauniks – Gutkovskis

Glavni arbitar prijateljskog meča na stadionu pod Goricom je Bosanac Admir Šehović.

Podsjetimo se, “sokoli”su posljednji meč na domaćem terenu koji je takođe bio prijateljskog karaktera igrali 19. novembra prošle godine protiv Bjelorusije i slavili rezultatom 2:0.