Četvrtak, 23 Maja, 2024

EP: Lavice dominirale, pa strahovale, ali srušile Sloveniju

Lavice su ovim trijumfom ispunile plan postavljen uoči dolaska u Skandinaviju

Crnogorske rukometašice pobijedile su Sloveniju 26:25 i plasirale se u drugu fazu Evropskog prvenstva.

Lavice, Foto: Anze Malovrh / kolektiff

”Lavice” su ovim trijumfom ispunile plan postavljen uoči dolaska u Skandinaviju.

Slovenija je bolje počela utakmicu, povela 2:0, ali su brzo stvari došle na svoje u igri Crne Gore.

Sa dvije serije, jednom 4:0, a nedugo zatim i drugom od 5:0 u potpunosti su “lavice” preuzele kontrolu meča u svoje ruke.

Razigrale su se Radičević, Jauković i Despotović, među stativama je sjajna bila Batinović, pa je Crna Gora na odmor otišla sa ubjedljivih 15:9.

U sličnom ritmu počelo je i drugo poluvrijeme, naš tim je došao do maksimalnih osam golova prednosti, ali je u posljednjoj četvrtini meča uslijedio veliki pad u igri našeg tima.

Slovenija je iz izgubljene situacije uspjela da dođe na 24:23, dva i po minuta prije kraja, ali je potom Itana Grbić prekinula post “lavica” od sedam minuta i praktično ovjerila plasman dalje.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je sa devet golova Jovanka Radičević. Jelena Despotović postigla je šest, a Đina Jauković pet pogodaka.

U selekciji Slovenije sedam golova Ane Gros.

Rusija, Švedska i Španija biće rivali našim djevojkama u drugoj fazi prvenstva u Danskoj.

Crna Gora – Slovenija 26:25 (15:9, 11:16)

60’ – I to je to. Crna Gora je umalo napravila veresiju od sigurne pobjede. Itana Grbić je pogodila u presudnom momentu za 26:24 i ”lavice”su uspjele da slave s 26:25 za plasman u drugu fazu.

58’ – Drama u Herningu, poslije sedmog gola Ane Gros, Slovenija je smanjila na 25:24.

55’ – I dalje traje kriza u igri našeg tima, Slovenke su prišle na 25:22. Našoj selekciji odgovara i neriješen rezultat.

50’ – Mali pad u igri Crne Gore, Slovenija je smanjila na 24:19, pa je tajm aut pozvao naš selektor Kim Rasmusen.

45’ – Drži naš tim situaciju pod kontrolom, 23:16 na polovini drugog poluvremena.

40’ – Raste prednost ”lavica”, koje grabe ka trijumfu za drugu fazu. Crna Gora vodi 20:13.

35’ – Po dva gola u uvodnih pet minuta nastavka, Ramusović i Despotović pogodile su za naš tim. Sigurnih 17:11.

31’ – Nastavlja se meč u Jiske Bank Boksenu!!!

30’ – Sjajno poluvrijeme za naše rukometašice. Jelena Despotović vezuje dva efektna pogotka u samoj završnici za velikih 15:9. Radičević je upisala pet pogodaka, po četiri Despotović i Jauković.

25’ – Kontoliše naša selekcija rezultat, konstantno ima pet-šest golova prednosti. Trenutno je 13:7 uz već pet golova Jovanke Radičević.

20’ – Sve odlično funkcioniše u našem timu, prednost konstantno raste, 10:5 je trenutno za ”lavice”.

15’ – ”Lavice” su preuzele kontrolu meča. Radičević je već stigla do tri gola, a golmanka Batinović do pet intervencija. Vodimo 7:3.

10’ – Bude se naše djevojke, najprije je pogodila Jauković, potom dva gola za Radičević, pa realizacija Despotović. Serija “lavica” od 4:0 za preokret 4:2.

5’ – Slab početak naših djevojaka, golmanka Slovenije Amra Pandžić odbranila je već četiri udarca “lavica”, Slovenija vodi 2:0.

1’ – Počinje meč odluke u Herningu!!!

”Lavice” kao i Slovenke imaju po dva poraza od Francuske i Danske, međutim zbog bolje gol razlike, crnogorskim rukometašicama odgovara i neriješen rezultat za plasman u glavnu fazu, dok Francuskinje i Dankinje od 20:30 sati odlučuju koja će kao prvolasirana proći dalje.

Podsjetimo se, Crna Gora je u prvom kolu izgubila od Francuske 24:23, a u drugom od Danske 19:28, dok su Slovenke u prvom kolu pretrpile poraz od Danske 30:23, a u drugom od Francuske 17:27.

Sutkinje koje će dijeliti pravdu u Jiske Bank Boksenu su Portugalke Marta i Vanja Sa.