Katastrofalan početak, pa gol za nadu: Budućnost nemoćna u Finskoj

Revanš je za sedam dana. Pobjednik ovog dvoboja će u 2. kolu igrati sa boljim iz okršaja Malme – Riga

Fudbaleri Budućnosti poraženi su na Bolt areni od Helsinkija 3:1 u prvoj utakmici uvodne runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Mladena Milinkovića izuzetno loše su otvorili duel i nakon 15 minuta igre bili u velikom rezultatskom minusu.

Riski je načeo ”plave”, nadovezao sa Valenčić, a onda je mrežu Dragojevića zatresao i Saksela.

Budućnost se nakon katastrofalnog početka konsolidovala i u nešto boljem ritmu odigrala nastavak meča.

Nadu crnogorskom prvaku da u revanšu u Podgorici može do preokreta i plasmana dalje donio je Raičković sa bijele tačke u 35. minutu.

U drugom dijelu nije bilo golova, a najbolju šansu imao je Braun u 46. minutu. Srećom po Budućnost, pogodio je prečku.

Revanš je za sedam dana.

Pobjednik ovog dvoboja će u 2. kolu igrati sa boljim iz okršaja Malme – Riga.

Helsinki – Budućnost 3:1 (Riski 5’, Valečič 7’, Saksela 13’ – Raičković 35'p)

78’ – Velika šansa za Riskija, ali Dragojević na visini zadatka.

72’ – Dvostruka promjena u Budućnosti – ušli su defanzivci Milić i Baošić umjesto vezista Raičkovića i Mirkovića.

69’ – Snažan, ali i zamalo neprecizan šut Terzića.

68’ – Umalo autogol Lingmana, mnogo sreće za Helsinki.

52’ – Nakon Terzića i Babića, žuti karton je dobio i Mirković.

47’ – Odmah na startu drugog poluvremena velika greška defanzivaca Budućnosti i zicer za Helsinki. Braun je bio sam ispred Dragojevića, ali je pogodio prečku.

46’ – Natavlja se meč u Helsinkiju!!!

Poluvrijeme u Finskoj. Budućnost je očajno krenula, gubila 3:0 već u 13. minutu, ali se kasnije oslobodila pritiska i smanjila na 3:1. Ako da još jedan gol, sve će biti moguće…

45’ – Grbić je tražio i drugi penal, ali se čini da je prelako pao. Helsinki je krenuo u kontru, a Babić je prekinuo i dobio žuti karton.

35’ – GOOOL! Raičković siguran sa bijele tačke, sada je 3:1 u Finskoj.

34’ – Penal za Budućnost. Laforž je pokazao na bijelu tačku nakon prekršaja nad Grbićem.

31’ – Žuti karton za Terzića. Pola sata igre na Bolt areni, Budućnost potpuno bezopasna po gol rivala.

14’ – Prvi put i da Budućnost zaprijeti. Raičković je šutirao ali pravo u golmana Tonandera.

13’ – Ovo već boli. Desni bek Saksela pogađa za 3:0. Odbrane nigdje nema, Budućnost puca po svim šavovima.

7’ – Opet se trese mreža Budućnosti,. Valečič je pogodio sa 20 metara za 2:0.

5’ – Gol za Helsinki! Dragojević je sjajno odbranio prvi šut Valenčiča, ali je lopta došla do Riskija, koji je pogodio praznu mrežu. 1:0

2’ – Prva prijetnja po gol Dragojevića. Gađao je Tanaka sa distance, ali golman “plavih” dobro reaguje.

1’ – Počeo je okršaj u Helsinkiju!!!

”Plavi” gostuju finskoj ekipi HJK na ”Bolt areni” u Helsinkiju i svaki rezultat osim poraza bio bi ogroman uspjeh za Podgoričane pred revanš pod Goricom.

Crnogorski prvak, koji je prošle sezone dominantno osvojio duplu krunu, namjeriće se na ekipu koja je u punom takmičarskom ritmu.

Naime, Helsinki je u domaćem prvenstvu odigrao 11 utakmica, te znatno uigraniji dočekuje okršaj protiv ”plavih”.

Budućnost je prošle sedmice završila pripreme u Staroj Pazovi, gdje je imala tri veoma korisne provjere – igrala sa Voždovcem (0:1), te protiv Krila Sovjetov (3:2) i Radničkog iz Kragujevca (2:1).