Petak, 3 Maja, 2024

“Studenti” slavili u Železniku

U poslednjih pet minuta igre ušlo se sa neriješenim rezultatom (82:82), ali su Podgoričani bili dakelo boli i mirniji u presudnim momentima meča i osvojili nove bodove.

Košarkaši SC Derbija pobijedili su večeras u Železiku doaći FMP sa 86:99 (16:16, 25:28, 23:29, 19:29) u 9. kolu Admiralbet ABA lige zahvaljujući odličnoj igri u samoj završnici utakmice.

U tim trenucima neaustavljivi su bili Hadžibegović, Kamenjaš i Dukins, koji su svojim rolama riješili pitanje pobjednika.

Najefikasiji u timu Podgoričaa bio je Kenan Kamenjaš koji je postigao 22 poena, a imao je i 12 skokova za indeks korisnosti 29. Pored njega istakli su se Nikola Pavlićević sa 18, Doukins 1 i Hadžibegović s 12 poena.

U timu domaćina najefikasniji bio je Igo Beson sa 24 poena, a Bojan Subotić je postigao.

SC Derbi poslije dvetog kola ia učinak od pet pobjeda i četiri poraza.

FMP – SC DERBI 86:99 (16:16, 28:25, 23:29, 19:29)

Beograd – “FMP arena”. Gledalaca: 512. Sudije: Damir Javor (Slovenija), Luka Kardum (Hrvatska) i Nermin Nikšić (Bosna i Hercegovina).

FMP: VOTSON 2, Živanović 3, SUBOTIĆ 17 (13-11), Pavićević 2 (2-0), Stepanović 10 (1-1), Voker 3, Šaranović 10 (4-2), SIMOVIĆ, Matović, Ašćerić 3, LUK 12, BESON 24 (11-8).

SC DERBI: Bogavac 9 (4-3), Pavlićević 18 (3-3), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 12, Baćović (2-0), Ivišić, DOKINS 16 (2-2), Drobnjak 4, DREŽNJAK 5 (4-3), KAMENJAŠ 22 (5-4), KAPUSTA 10 (8-5), Mirković 3 (4-3).