Utorak, 30 Aprila, 2024

Skokovi: Austrija najbolja u Zakopanima

Reprezentacija Austrije pobjednik je prvog ekipnog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone, koje je za Svjetski kup danas održano u poljskom zimskom centru Zakopani.

Austrija, koja je i prošle godine osvojila Zakopane, trijumfovala je sa 1146,6 bodova.

Za Austriju su u Zakopanima nastupali Mihael Hajbok, Manuel Fetner, Jan Erl i Štefan Kraft.

Slovenija, u sastavu Lovro Kos, Domen i Peter Prevc i Anže Lanišek, osvojila drugo mjesto je drugo mjesto sa 1095,5 bodova.

Kao trećeplasirana, sa 1062,8 bodova, završila je Njemačka, za koju su nastupali Pius Paške, Karl Gajger, Stefan Leine i Andreas Velinger.

Na četvrtom mjestu završio je Japan (1053), peta je Norveška (1051,6), a šesta Poljka (1037,5).

Nastupali su još Švajcarska i Italija.

Plasman u drugi krug nijesu uspjeli da izbore Sjedinjene Američke Države, Finska, Češka, Rumunija i Kazahstan.

Sjutra je na programu pojedinačno takmičenje.